ד"ר עדי דוידסון

האם כל הנשים צריכות לעשות מתיחת בטן לאחר הלידה?

גוף האישה בהיריון מתפתח באופן שונה מאישה לאישה אך בכולן מתרחש תהליך דומה. העור עובר מתיחה מהירה, מצטברים בבטן עודפי שומן ומעטפת השרירים נמתחת. עקב כך לאחר הלידה נוצר שומן עודף ועור עודף והבטן יכולה להיראות שונה ממה שנראתה לפני הלידה.
עם זאת, הבטן יכולה לחזור למצבה הקודם באופן טבעי או באמצעות אימוני כושר ותזונה נכונה. [...]

גלולה חדשה – "קלייר"

גלולה חדשה הנקראת קלייר, הופצה בארץ השנה, כיום רוב הגלולות הנמצאות כיום בארץ, למעשה וריאציות של מינונים שונים – לגלולות שאנו מכירים. ואכן הגיע הזמן לפיתוח חדש.
רוב הגלולות מכילות פרוגסטרון ואסטרוגן. הגלולה קלייר מכילה אסטרוגן טבעי, ופרוגסטרון יחודי המשמש בפני עצמו גם כתרופה למחלה נפוצה הנקראת אנדומטריוזיס (עליה ארחיב בפוסט הבא). המינון בגלולות "קלייר", משתנה במהלך החודש [...]

מניעת הריון בחירום

ההתאחדות העולמית לאמצעי מניעה בחירום פירסמה עמדה בנושא.
המונח "אמצעי מניעה" מתכוון גם לכאלה שניתן לקחת לאחר קיום המגע המיני. הם נקראים אמצעי מניעה בחירום המטרה העיקרית של אמצעי מניעה בחירום היא למנוע הריון בחירום אמיתי, כלומר לאחר מגע מיני לא מוגן ולא מתוכנן, לאחר כישלון אמצעי אחר כמו קונדום אשר נקרע וכו'. שימוש בגלולה שאחרי [...]

ד"ר דוידסון על חיידק ה GBS

מאת: דוקטור עדי דוידסון
בדיקת GBS – מתוך האתר www.essum.se

לאחרונה יש באזז באינטרנט סביב ה- GBS, בעקבות כך נשים רבות פונות אלי עם שאלות בנושא, או בבקשה לקחת להן משטח לאבחון GBS. מכיוון שמדובר בתחום חדשני, הבלבול רב – ולכן זה המקום לעשות קצת סדר בנושא.
מהו ה- GBS?
GBS או בשמו המלא [...]

היפנוזה רפואית: סקירה הסטורית (ד"ר עדי דוידסון)

ההיפנוזה קיימת ומוכרת כשיטת טיפול כבר מאות שנים, ועדיין החוקרים והעוסקים בה מתקשים להגיע להגדרה מוסכמת על מהותה ודרכי פעולתה. במקום זאת ישנם מודלים שונים המנסים להסביר ולהדגים את התופעות ההיפנוטיות. כרופא המטפל גם בהיפנוזה,  כתבתי מאמר העוסק בהיסטוריה של ההיפנזוה הרפואית ושימושיה כיום.
לקריאת המאמר: ד"ר עדי דוידסון

על בדיקת שקיפות עורפית (ד"ר עדי דוידסון)

בדיקת שקיפות תוך מוחית: באולטרא סאונד איזור המכיל נוזל נראה כשקוף. במוח ישנה מערכת של חדרים המכילה נוזל, והאיזור של השקיפות המוחית מייצג למעשה את החדר הרביעי. כאשר יש מום פתוח במערכת העצבים, כלומר פגם בעמוד השדרה, שוקע כל המוח כלפי מטה ולכן נעלם החדר הרביעי ולא תופיע השקיפות המוחית.
למאמר המלא: שקיפות תוך מוחית